خسارت تأخیر تأدیه بدهی راهر روز افزایش می دهد هر چه از بدهی پرداخت میکنیم کاهش نمی یابد تا قیامت بدهکار می مانیم

اینجانب سر پل ذهاب زندگی می کنم که در اثر زلزله با خاک یکسان شد که قسمتی اموال خود شامل کالا درمغازه که مغازه و خانه بالای مغازه اجاره ای بود را ازدست دادم و هیچ اموال غیر منقول ندارم متاسفانه طغیان رودخانه الوند و سیل بقیه وسایل رانیز برد چندین فقره چک داشتم که محکوم به پرداخت ان شدم و با پر کردن اعسار وقت گرفتم متاسفانه در اجرای احکام گزینهای وجود دارد به نام پرداخت خسارت تاخیر تادیه ازتاریخ سررسید چک ها تا هنگام پرداخت با رعایت نرخ تورم اعلامی از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و این گزینه باعث شده مبلغ بدهکاری من دو برابر شود که نه تنها من بلکه اکثر افراد سرپل ذهاب از جور کردن اصل مبلغ بدهکاری عاجز هستیم و در قوت و معیشت خود مانده ایم وبا اضافه شدن خسارت تاخیر تادیه هنگام پرداخت هر روز بدهی ما اضافه تر می شود تا قیامت هم نمی توانیم بدهکاریمان را بدهیم راهکاری برای ما که خاکستر نشین هستیم وجود ندارد که بدهکاریمان افزایش نیابد و خسارت تاخیر تادیه گرفته نشود کما اینکه اگرنتوانیم پرداخت اقساط کنیم باید به زندان برویم ما اکنون در کانکس زندگی میکنیم کسب درآمد حتی برای معیشت دشوار است چگونه این مشکل را حل کنیم

وضعیت: باز (پاسخ رایگان)
مهارت: مطالبه وجه چک
5 پاسخ
2,543 بازدید
تاریخ ثبت: ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ ۰۶:۰۳